FOTO GALERİ ÜYELİK AVANTAJLARI AYIN KİTAP ÖNERİSİ İLETİŞİM
AYIN KİTAP ÖNERİSİ

Sağlıkta Şiddete Son!

  Sağlıkta Şiddete Son!

  Sağlıkta şiddeti ortadan kaldırmak için çalışıyoruz...

  Psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman Beyin, çalıştığı özel hastanede, eski hastası olduğu iddia edilen kişinin saldırısı sonucu hayatını kaybettiğini üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunuyoruz. Bu canımızı yakan, ailesi, sevenleri ve bizleri hüzne ve acıya boğan saldırıyı kınamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hep son olmasını istediğimiz sağlıkta şiddet maalesef artarak devam etmektedir.

  Bugün karşılaştığımız saldırıyla bir kez daha açığa çıkmıştır ki, hastanelerdeki güvenlik önlemleri yetersiz kalmaktadır. Bu sorun ivedilikle çözülmelidir. Sağlık çalışanları polikliniklerde acil servislerde ve hastane servislerinde saldırgan (!) ile başbaşa bırakılmamalıdır.

  Silahın sağlık kuruluşlarına bile kolayca sokulabilmesi karşısında başta kamu otoritesi olmak üzere bütün toplumun silahlanmanın normal bir durum olmadığını bilmesi gerekir. Bireysel silahlanma, silah bulundurma ve taşıma zaman kaybetmeden kontrol altına alınmalıdır. Hastane girişlerinde basit yöntemlerle bu sorunun engellenmesi mümkünken bu konuda adım atılması için daha kaç can kaybedilmesi gerekmektedir?

  Sağlık çalışanları basit önlemlerle bile engellenemeyen şiddet vakalarına karşı tahammüllerini kaybetmek üzeredir.

  Toplum maalesef ki doktorlarını kendisine giderek küstürmektedir. Bu süreçte en korkulan sağlıkta şiddetin normalleştirmeye çalışılmasıdır. Böylesine kutsal bir hizmeti sunup, insanların hayatta kalması, sağlıkla hayatına devam etmesi gayretindeyken şiddetle karşılaşmak kabul edilemez ve normalleştirilemez.

  Sağlık çalışanları şiddet uygulayan kişilere daha ağır yaptırımlarda bulunularak cezaların daha caydırıcı nitelikte olmasını eklemektedir.

  Tokat Tabip Odası

Haberin Fotoğrafları

DİĞER HABERLER